Pendolínem za Mariem Kotrbou

Pánové z Jiné Vesty navštívili 15. a 16. ledna 2008 známého sochaře a malíře Mario Kotrbu v jeho ateliéru v Rožnově pod Radhoštěm. Hlavním tématem setkání byla připravovaná společná výstava malíře Oldřicha Tichého a právě Maria Kotrby v Nové síni v Praze, kterou Jiná Vesta produkuje. Že tato cesta nebyla planá napovídá i název dubnové výstavy: Jiná vesta. Jinovesťáci s Oldřichem Tichým se na Moravu dopravili po železnici proslaveným Pendolínem a moc si libovali.

Sochař a malíř Marius Kotrba (1959) pochází z Čeladné, studoval sochařství na Střední uměleckoprůmyslové škole v Uherském Hradišti a Akademii výtvarných umění v Praze. V současnosti vede sochařský ateliér Katedry výtvarné tvorby Ostravské univerzity. Žije a tvoří v Rožnově pod Radhoštěm. Jeho čtyřmetrová socha sv. Kryštofa nad dálničním obchvatem u Olomouce tvoří výraznou dominantu krajiny.

Vernisáž Mariuse Kotrby v Galerii Maldoror

V úterý 26. února 2008 se přátelé z Jiné Vesty sešli v Praze v Přemyslově ulici pod Vyšehradem. V těsné blízkosti jednoho z kubistických domů je totiž Galerie Maldoror ve které zahájil svoji výstavu sochař a malíř Marius Kotrba. Úvodní slovo pronesl PhDr. Jiří Setlím. Pro dokreslení přikládáme velmi vydařené fotografie Petra Kovačky z ateliéru Maria Kotrby i z cesty pendolínem za tímto umělcem.© Webmaster: Hombre